Допомога у пошуку фахової інформації про музичні інструменти та обладнання:

Отримати інформацію від певного члена Асоціації: закритий

Новини від компанії «Юритмікс»

Як обрати якісні бас-гітари для новачків і професіоналів

 

 Якісні бас-гітари для новачків і професіоналів

 

Поради для Вас від фахівців Інтернет-магазину музичних інструментів, звукового, DJ та світлового обладнання «Intermuzika»

Під час вибору моделі потрібно враховувати ряд характеристик – тип звукознімача, схема роботи передпідсилювача, гриф і способи його кріплення, мензура, матеріал виготовлення корпусу й наявність фурнітури.

Тип звукознімача

Звукознімач відповідає за перетворення механічних коливань в електрострум за допомогою обробки звуку. Від типу звукознімача залежить частота й тембр звучання.

Виділяють бас-гітари двох видів:

Сингл, або Jazz-style. Видає чистий і об`ємний звук, який добре сприймається в міксі. Якщо ви часто виконуєте сольні партії, вибирайте сингл-модель. Враховуйте, що сингли ставляться в парі, оскільки один елемент може фонити.

Хамбакер. Менш гучний варіант. Звук також виходить глибоким і об`ємним, але в міксі читається не так добре. Більше підходить для важких музичних напрямків. Складніший у налаштуванні.

Схема роботи передпідсилювача

Бас-гітари є як з активною та і з пасивною схемами функціонування передпідсилювачів. На пасивних моделях грають без джерела живлення і з меншою кількістю регулюючих елементів. В основному інструмент отримує 3 регулятори – тону, гучності й перемикання звукознімачів.

Активні моделі вибирають частіше, адже вони дають більше можливостей у плані налаштування. Працюють від джерела живлення. Налаштовувати тембр звучання можна за допомогою трисмугового еквалайзера, а вихідний сигнал виходить більш потужним.

Особливості грифа

Гриф – головна частина баса. Спосіб його кріплення впливає на звучання:

Пригвинчений або на болтах. Найпоширеніший варіант. Забезпечує чистий звук і швидку заміну грифа в разі поломки. Ціна на бас-гітари з болтовим кріпленням більш доступна ніж на інші рішення.

Вклеєний. Гриф вставляється в гніздо й закріплюється клеєм. Такі конструкції міцніші, але в разі пошкодження грифа, замінити його не можна.

Наскрізний. За такої конструкції гриф стає частиною корпусу. Це додає міцності та забезпечує цікаве звучання. Як і вклеєний, наскрізний гриф не підлягає заміні.

Мензура

Мензура, або довжина струни, також впливає на звук інструмента. У нашому каталозі ви знайдете моделі зі стандартною мензурою 34 дюйма. Якщо вона буде коротшою, зменшиться відстань між ладами. У такому випадку струни вдасться простіше притискати завдяки меншому натягу. І навпаки.

Матеріал корпусу

Вартість бас-гітари сильно залежить від матеріалу. Корпус роблять із різних порід дерева. Чим вища щільність дерева, тим більш яскравим, чітким і чистим буде звук. Менш щільний матеріал дає соковите, насичене обертонами звучання. Якщо ви хочете яскравий звук, рекомендуємо зупинитися на світлих породах. У нашому інтернет-магазині запропоновані моделі з вільхи, тополі і клена.

Наявність фурнітури

До фурнітури відносяться ручки управління, бридж і кілки. Деталі легко піддаються заміні й допомагають оптимізувати звучання інструмента. Особливо звертайте увагу на бридж, від цього елемента залежить точність налаштування мензури кожної струни.

Особливості інструмента

Гітари класифікують за кількістю струн:

Чотириструнні – класичні версії. Універсальна модель для будь-яких напрямків музики. Відстань між струнами максимальна, тому на чотириструнних гітарах простіше вчитися грати.

П`ятиструнні – у таких моделях передбачена додаткова низька струна. В основному її налаштовують на ноту Сі.

Шестиструнні – крім додаткової низької струни передбачена підвищена, що відповідає за ноту До. Підходять для сольного виконання в стандартному гітарному регістрі.

Особливості зберігання

Щоб звучання гітари не погіршувалося з часом, дотримуйтеся таких рекомендацій із догляду і зберігання:

Підтримуйте вологість у місці зберігання на рівні 40-60%. Для регулювання цього показника знадобиться зволожувач повітря.

Взимку не залишайте інструмент поруч із батареями та іншими обігріваючими приладами. Також варто уникати прямого контакту із сонячними променями.

Тримайте гітару в чохлі, а восени й навесні, коли підвищується рівень вологості, використовуйте поглинач вологи.

Щоб не порушувати цілісність дерева, підтримуйте температуру в діапазоні +19-25°C. Уникайте перепадів температури. Не виносьте інструмент на вулицю взимку й холодною осінню або весною без чохла. Після того, як гітара побувала на вулиці, залиште її на деякий час у чохлі, щоб корпус нагрівся до температури приміщення.

Використовуйте настінне кріплення для зберігання – це найнадійніше кріплення.

Два рази на рік протирайте корпус від пилу. Протирати гітару потрібно зовні і всередині. Особливо уважно протирайте фурнітуру – пил часто осідає в колках, порожках і інших дрібних елементах.

Залежно від матеріалу грифа може знадобитися додатковий догляд. Щоби запобігти висиханню дерева використовують мінеральні масла. Найчастіше гриф змащують лимонним маслом. Проводьте змазування не частіше двох разів на рік.

Переваги покупки в інтернет-магазині Intermuzika

Intermuzika – офіційний представник топових виробників музичних інструментів. Ми продаємо бас-гітари в Україні з доставкою всіма містами. Замовлення доставляються протягом трьох днів. У каталозі на вас чекають оригінальні гітари Yamaha, Fender, AXL і інших брендів. У продажу є нові і стокові моделі за більш доступною ціною.

 

Інформацію і світлини надала компанія «Юритмікс»
і Інтернет-магазин музичних інструментів, звукового,
DJ та світлового обладнання «Intermuzika»

 

 

«Юритмікс» у соціальних мережах:

 

 

Інтернет-магазин «Intermuzika» у соціальних мережах: