Допомога у пошуку фахової інформації про музичні інструменти та обладнання:

Отримати інформацію від певного члена Асоціації: закритий

Новини від компанії «Юритмікс»

Коротко про саксофони, декілька порад...

 

 Саксофони в інтернет-магазині Intermuzika

 

Поради для Вас від фахівців Інтернет-магазину музичних інструментів, звукового, DJ та світлового обладнання «Intermuzika»

Саксофони популярні серед джазових та естрадних музикантів. Інструмент може використовуватися сольно або супроводжувати духовий оркестр. У каталозі Інтернет-магазину «Intermuzika» ви знайдете класичні моделі – високі або мініатюрні сопраніно, масивні басові, а також цифрові. Компанія «Юритмікс» працює з інструментами середнього і преміум сегмента.

Саксофони – основні характеристики

Класичні інструменти відрізняються за ладом, вагою і принципом видобування звуку. Водночас аплікатури приблизно однакові у всіх моделей. Крім класичних, популярність завойовують цифрові духові інструменти й аерофони.

Цифрові

Цифрові моделі дають можливість грати не тільки звуками саксофона. Після зміни налаштувань вони здатні відтворювати звуки кларнета, флейти, труби та інших інструментів. Бібліотека звуків включає тембри різних саксофонів – один пристрій може звучати тембрами сопрано, баритон тощо.

Конструкції оснащені вбудованими динаміками для посилення звуку, а також роз`ємом для підключення навушників. Для живлення найчастіше використовуються змінні батарейки. Пристрої сумісні зі звукозаписними програмами.

Цифрові вироби значно розширюють репертуар виконуваної музики. Крім джазових та естрадних, вони відмінно підходять для сучасних поп-композицій.

Класичні

Якщо ви плануєте навчатися грі, рекомендуємо купити саксофон класичного типу. Цифровий варіант потрібен для розширення навичок гри й репертуару, але погано підходить для навчання. Під час вибору насамперед потрібно визначитися з типом інструмента. Виділяють такі групи:

  • Сопраніно – дає яскраве, виразне звучання. Відтінки звуку м`які і співучі, через що пристрій особливо добре звучить у ліричних композиціях.
  • Сопрано – рішення для виконання джазової, естрадної та класичної музики. Сопрано відрізняються високими технічними показниками. Підходять для досвідчених музикантів, адже без хорошої практики грати у фальцетному регістрі на такому інструменті складно. За формою можуть бути прямими і гнутими.
  • Альт – універсальне рішення, популярне серед виконавців-початківців. У пристрою хороша акустика, до того ж він підтримує різноманіття тембрів. Альтові саксофони використовують для мелодій зі складною технікою виконання.
  • Тенор – сольний інструмент, рідко використовується в оркестрах і ансамблях. Характеризується дуже насиченим звучанням. Добре підходить для виконання мінорних і мажорних музичних композицій.
  • Баритон – низький за звучанням інструмент. Зовні його легко відрізнити завдяки великому розміру. Насичені, гучні звуки витягуються тільки в середньому й нижньому регістрі.
  • Бас – об`ємно й насичено звучить тільки в середньому й нижньому регістрі. Під час виконання музики у верхньому регістрі, звук стає хриплим.

Конструктивні особливості

Інструменти виконані у формі конічної труби. Моделі з низьким ладом відрізняються вигнутим корпусом, з високим – більш прямою формою й меншою довжиною. Ціна саксофона залежить від матеріалу корпуса – це може бути латунь або сплав міді з цинком. Іноді мідно-цинковий сплав додатково збагачується нікелем. Більш довговічні вироби виконують із мідно-цинкового сплаву.

Конструкція інструмента включає компоненти, які потрібно підбирати під рівень і стиль гри:

  • Мундштук – елемент, через який музикант вдмухує повітря. Впливає на тембр звучання. Для класичних композицій більше підходять ебонітові мундштуки, для джазових та рок – металеві. Ебонітовий варіант також виявиться більш практичним, якщо ви тільки вчитеся грати.
  • Палиця – відповідає за відтворення звуку. Під час вдування повітря палиця коливається. Вона може бути виконана з очерету, різних порід дерева, бамбука або пластику. На звучання впливає товщина і вага тростини. Для навчання краще використовувати легкі елементи.
  • Лігатура – компонент, який з`єднує мундштук і палицю. Найбільш надійне з`єднання забезпечує металева лігатура. Для додаткового захисту потрібен ковпачок, який надягають на кінчик палиці під час тривалих музичних пауз.

Правила догляду

Духові – тендітна група інструментів. Саксофон потрібно готувати до занять та виступів, а також проводити фінальну чистку. На еске – зігнутій трубці – розташовується пробка, що з`єднується з мундштуком. Щоб зберегти її цілісність і запобігти появі заломів, перед кожним використання пробку потрібно змащувати.

Усі металеві з`єднання ми рекомендуємо змащувати синтетичним маслом кожні 6 місяців. Будьте обережні з кількістю масла, використовуйте мінімум.

Важливо видаляти конденсат із мундштука й поруч із ним. Протирати мундштук і зону навколо потрібно після кожного використання. Для протирання виберіть м`яку ганчірку з хорошим поглинанням вологи. Мундштук можна попередньо знімати і промивати проточною водою.

Щоб очищати корпус зсередини, використовуйте йоржик або спеціальну серветку, яка опускається всередину на шнурку й доповнюється тягарцем. Для внутрішньої чистки потрібно попередньо знімати еску. Поверхню конструкції теж бажано протирати після кожного застосування, щоб не залишати сліди пальців. Вибирайте спеціальні засоби для догляду за металом або лакованими виробами, якщо корпус покритий лаком.

 

Інформацію і світлини надала компанія «Юритмікс»
і Інтернет-магазин музичних інструментів, звукового,
DJ та світлового обладнання «Intermuzika»

 

 

«Юритмікс» у соціальних мережах:

 

 

Інтернет-магазин «Intermuzika» у соціальних мережах: