Допомога у пошуку фахової інформації про музичні інструменти та обладнання:

Отримати інформацію від певного члена Асоціації: закритий

Новини у світі музики

Топовий звук для Caribbean Club

 

 

Caribbean Club радує киян і гостей столиці з 1998 року, причому буквально недавно відсвяткував своє 20-річчя. Не обійшлося й без подарунків. Заклад займає одне з топових місць на карті розваг Києва, одержав подарунок від засновників – новий потужний і якісний звуковий комплект d&b audiotechnik V-series, запропонований компанією «Лайтек» і рекомендований кращими звукорежисерами України.

 

 

Незважаючи на те, що в клубі був раніше був інстальований комплект не самого гіршого звуку від американського бренду, найшлися ресурси й бажання для переходу з розряду «непогано», на рівень екстра-класу. Німецька марка d&b audiotechnik на сьогоднішній день займає вершину хіт параду переваг світових зірок і їх звукоінженерів і є самим райдерним (а значить бажаним) звуковим забезпеченням для будь-якого виконавця й заходу. А значить виключений той нерідкий в інших клубах випадок, коли купа грошей, яка була витрачена на інсталяцію устаткування, а під іменитих зірок доводиться однаково брати під оренду апаратуру, що відповідає райдеру й статусу виконавця. То, неможливо навіть представити, що ж можна було б поставити, щоб затьмарити дану інсталяцію від компанії «Лайтек» і d&b audiotechnik. Враховуючи, що концерти отут фактично щодня, простоювати техніці точно не прийдеться.

 

 

Встановлений комплект V-series є сучасним досягненням акустичної науки. Трьохсмуговий лінійний масив, створений з використанням самих нових технологій розробки, забезпечує відмінне покриття, комфортний звук і високий звуковий тиск. У якості front fills використовуються крихітки T-серії.

 

 

Високотехнологічні кардіоїдні сабвуфери дозволяють відправити низькі частоти саме туди, куди потрібно, а не по всьому периметру. А в даних умовах це й зовсім єдиний спосіб забезпечити комфорт на сцені. До слова, у найближчого конкурента із Франції, таких розробок у серійному виробництві немає. А висота сцени зробити кардіоїду з декількох сабвуферів – не дозволяє. Вибір був вирішений.

 

 

Особливо хочеться відзначити вершину інженерної думки, власну розробку d&b – інсталяційні підсилювачі 30D, що забезпечують кожний по 4 вихідних канали, сумарною потужністю 6400 Ватів. Таких підсилювачів в інсталяції використовується три. Оснащені просунутим DSP і власною ОС, підсилювачі управляються й контролюються віддалено за допомогою програми R1 або через web-інтерфейс.

 

 

Природно, у базі програми є пресети під усі види колонок, що випускаються d&b, а також гнучкі інструменти для тонкого настроювання, включаючи по два 16-смугових параметричних еквалайзера на канал, керована затримка від 0.3 мс до 10 секунд, використовується 96 кГц/27 біт АЦП /24 біт ЦАП. Унікальна функція Loadmatch, вбудована в підсилювач 30D, електрично компенсує властивості використовуваного акустичного кабелю й можливі втрати від його довжини. Також підсилювач може сам протестувати імпеданс колонок. Тобто перевірити, не вийшло чи з ладу щось після голосного концерту – займає пару хвилин.

 

 

Нагадуємо, що незадовго до інсталяції, фахівці компанії «Лайтек» пройшли навчання і сертифікацію в d&b audiotechnik (Німеччина).

Які завдання були вирішені за допомогою даного апгрейду?

  • По-перше, більш рівномірне покриття залу. 6 топів лінійного масиву, дозволили точно сфокусувати звук у потрібних зонах і забезпечити комфорт у всіх точках залу. При цьому в якості нижніх топів використовується модель V12 з кутом розкриття 120 градусів, щоб максимально охопити партер. Верхні V8 мають більш вузький кут у 80 градусів, але більшу «далекобійність», щоб забезпечити прекрасне звучання до кінця балкона.
  • По-друге – кардіоїдні сабвуфери, крім помітно більшої ефективності і якості басу, дозволили позбутися низькочастотного гулу на сцені. Це особливо важливо для музикантів, яких не повинний відволікати надлишок НЧ, який, до тогож, провокує виникнення зворотного зв'язку через мікрофон. Скарги раніше були, тепер питання вирішене кардинально.
  • По-третє – запас по потужності й тиску. Якщо раніше в повному залі стара акустика «задихалася» і працювала в небезпечній зоні перевантаження, з відповідними викривленнями й недостатньою гучністю, то тепер запас просто величезний і дозволяє гідно впоратися з будь-яким стилем музики без викривлень і роботи в граничному стані.
  • По-четверте – престиж і райдерність. Відтепер елітний рівень акустики, відповідає топовому рівню клубу, який зможе влаштовувати зірок світової величини, які із задоволенням відпрацюють на кращому у світі устаткуванні. Це немаловажний фактор комфорту й стимул відвідати концерт улюбленого виконавця саме в цьому залі. І одержати максимум задоволення від звучання!

 

Інформацію надала компанія «Лайтек»

 

 

«Лайтек» у соціальних мережах: